Jak schudnąć po 40-stce?

Schudnij Zdrowo

Wszystko co powinnaś wiedzieć, aby schudnąć skutecznie i zdrowo.
28zł

40 lat to najlepszy moment na to, aby zrobić porządek ze swoimi dotychczasowymi nawykami żywieniowymi. Dowiedz się jak schudnąć po 40-stce, wprowadzając nowe zdrowe produkty spożywcze do naszej codziennej diety oraz aktywność fizyczną.

Od czego zacząć odchudzanie po 40?

Aby zacząć odchudzanie po 40, najpierw warto się przebadać.  Różne dolegliwości, które kojarzą się z przekwitaniem mogą pojawiać się zaraz po czterdziestce. W tym wieku kobiety wkraczają w okres tzw. premnopauzy, a zatem zmienia się gospodarka hormonalna, która może sprzyjać przybieraniu na wadze oraz obniżaniu ilości tkanki mięśniowej. Zbadaj również poziom hormonu TSH. Nadmiar może świadczyć o zaburzeniach w funkcjonowaniu gruczołu tarczycy i powodować gwałtowny spadek wagi lub jej wzrost.

Dieta odchudzająca dla 40 latki.

Skuteczna dieta odchudzająca dla 40 latki to taka, która w sposób zdrowy pozwoli na pozbycie się zbędnych kilogramów. Po 40 roku życia zwalnia metabolizm co może powodować przyrost masy ciała. Badania wykazały, że kobiety po czterdziestce każdego roku przybierają na wadze ok. 0,5kg. W przypadku kobiet, które nie mają większego problemu z nadwagą wystarczy, że obniżą wartości kaloryczną spożywanych posiłków o 10%. W przypadku, gdy masz sporej nadwagę lub otyłość konieczne będzie wdrożenie diety redukcyjnej.

Mądre odchudzanie po 40.

Wiek 40 lat to wspaniały czas w życiu kobiety. Mamy już za sobą mnóstwo życiowych doświadczeń, które sprawiły, że dzisiaj umiemy podejmować mądre decyzje. Większość z nas ma również za sobą doświadczenia z różnymi dietami, niekoniecznie zdrowymi, które skończyły się efektem jojo. Dzisiaj nie chcemy już eksperymentować z kolejną dietą, dlatego podejmujemy decyzję o mądrym odchudzaniu.
Przyjmuje się, że zdrowe odchudzanie to gubienie od 0,5 kg do 1 kg tygodniowo. Zatem, potrzeba odpowiedniej ilości czasu, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Zapraszam Cię do obejrzenia filmu na moim kanale YouTube Jak schudnąć bez diety ? Motywacja do zdrowego odchudzania.

Wiedza o zdrowym odchudzaniu to klucz do sukcesu.

Mówi się, że na 70% sukcesu w odchudzaniu składa się zdrowa dieta a 30% to aktywność fizyczna. Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem, wszak jesteś tym co jesz. Wiedza o zdrowym odchudzaniu to klucz do twojego sukcesu. Jeśli właśnie zdecydowałaś się na mądre odchudzanie, musisz zdobyć wiedzę, która pomoże Ci dojść do upragnionego celu. Zapraszam Cię do udziału w naszym wspólnym odchudzaniu oraz lektury naszego poradnika o zdrowym odchudzaniu. Nasz Challenge Book wprowadzi Cię w temat zdrowego odchudzania. Po lekturze nie będziesz miała już żadnych wątpliwości co zrobić, aby skutecznie schudnąć.

Nie stosuj diet eliminacyjnych, które często kończą się porażką i efektem jojo.

Zazwyczaj bardzo trudno wytrwać na diecie, w której są ograniczenia. Prędzej czy później przychodzi moment załamania i cały wysiłek włożony w odchudzanie idzie na marne. Wybierz sposób odchudzania, który nie będzie dla Ciebie uciążliwy a pozwoli Ci w sposób zdrowy schudnąć i zachować szczupłą sylwetkę na lata.

Jaka aktywność jest najlepsza na odchudzanie?

Za dodatkowe kilogramy u kobiet często obwinia się gospodarkę hormonalną. Jednak badania wykazały, że główną przyczyną nadwagi w tym wieku jest niska aktywność fizyczna. Jeśli masz dużą nadwagę zacznij od długich spacerów. Staraj się również wykorzystywać każdą nadarzająca się okazje do poruszania się. Zamiast jechać samochodem na zakupy pójdź pieszo, zamiast wjeżdżać windą wejdź po schodach. Każda, nawet najdrobniejsza aktywność ma znaczenie. Ćwicz przynajmniej 3 razy w tygodniu, to pozwoli Ci na podkręcenie metabolizmu i wesprze proces odchudzania.

Bądź konsekwentna.

Odchudzanie zaczyna się w Twojej głowie. Twoje podejście i determinacja to klucz do spełnienia marzeń. Stawiaj sobie małe tygodniowe wyzwania i ciesz się z ich realizacji. Te małe kroczki złożone w całość dadzą Ci ogromny sukces, którym będzie utratą nadwagi raz na zawsze.

Nie przejmuj się porażkami.

Pracuj systematycznie z własnymi słabościami. Jeśli coś Ci się nie uda, nie zniechęcaj się i nie poddawaj. Teraz się nie udało, ale uda się następnym razem, najważniejsza jest konsekwencja. Nie przerywaj swojego odchudzania. Chwilowe zwątpienia miną, kiedy zobaczysz pierwsze większe efekty, zmęczenie także ustąpi.  Jeśli zdarzy się tak, że pozwolisz sobie na chwilę słabości, nie przekreślaj wszystkiego przez tą jedną chwilę! Chcąc osiągnąć swój cel musisz pójść dalej w kierunku, który obrałaś na samym początku.

Wprowadź zdrowe nawyki żywieniowe według zasad zdrowego odżywiania.

  • Ogranicz spożywanie tłuszczów zarówno widocznych tj. masło, olej jak i ukrytych w ciastach batonach, tłustych gatunkach mięs. Zrezygnuj ze spożywania dań typu fast food i słodyczy oraz słodzenia napojów.
  • Ogranicz spożywanie łatwo przyswajalnych węglowodanów.
  • Z produktów zbożowych zalecane są głównie błonnik czyli kasze gruboziarniste, ryż nieoczyszczony, płatki zbożowe, musi bez cukru i słodkich dodatków, pieczywo może być razowe chrupkie.
  • Zwiększ spożycie warzyw i owoców.
  • Unikaj smażonych potraw lub tradycyjnie pieczonych ze względu na wysoką zawartość tłuszczów stosowanych do ich przygotowania.
  • Mięsa piecz w folii aluminiowe,  na grillu, gotuj na parze, duś bez obsmażania.

Zmiana nawyków żywieniowych.

Po pewnym czasie zauważysz, że Twoje nawyki żywieniowe zmieniają się, a to co zjadasz nie jest karą i dostarcza Ci mnóstwo energii oraz witalności. Z czasem będziesz stawała się smuklejsza a Twoje nowe racjonalne podejście do odżywiania sprawi Ci ogromną satysfakcje.

Odchudzanie to nie jest kara. Chwila, w której zdecydujesz się na schudnięcie, to przełom w Twoim życiu. Chwila ta będzie wstępem do lepszego, zdrowego życia. Uwierz, że wszystko jest możliwe, pod warunkiem, że się nie poddasz. Więc, jeśli już zrobisz pierwszy krok, nie zawracaj, idź po swoje, cały czas w kierunku, którym jest Twoja szczupła figura i zdrowie.

My idziemy razem z Tobą. Dołącz do naszego wspólnego odchudzania. Razem pójdźmy po swoje marzenia.

Udostępnij artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *