Jak schudnąć zdrowo
i skutecznie?

Schudnij Zdrowo

Wszystko co powinnaś wiedzieć, aby schudnąć skutecznie i zdrowo.
28zł

Jeśli chcesz skutecznie schudnąć, nie popełniaj kolejny raz tych samych błędów.

Czy tak jak ja, masz już za sobą różne doświadczenia związane z dietami, które skutkowały szybką utratą kilogramów a następnie powróciłaś do poprzedniej wagi?

Gdzie dzisiaj jesteś?

Zastanów się w jakim punkcie się dzisiaj znajdujesz. Co z tego, że dieta, którą stosowałaś w przeszłości działała, bo udało Ci się szybko zrzucić zbędne kilogramy skoro dzisiaj jesteś w punkcie wyjścia? Być może jesteś nawet w gorszym momencie bo nie dość, że z powrotem przybrałaś na wadze to jeszcze z górką?

Jakie diety najczęściej kończą się efektem jojo?

Najczęściej do ponownego tycia doprowadzają różnego rodzaju diety eliminacyjne. Diety, które nie zostały przeprowadzone w sposób prawidłowy i pod kontrolą specjalisty.

Odpowiedz sobie szczerze na pytanie czy stosując tego typu diety doprowadziłaś proces odchudzania do końca łącznie z wyjściem z diety? Czyli po osiągnięciu swojego celu, zastosowałaś się do stopniowego wyjścia z takiej diety poprzez powolny i długotrwały powrót do normalnego odżywiania?

A może ciesząc się swoją nową figurą zaczęłaś czerpać radość z życia pozwalając sobie coraz części na różne dania, które nie były przewidziane w etapie wyjścia z diety, aż do całkowitego porzucenia procesu wyjścia na rzecz normalnego odżywiania?

Ja poznałam smak efektu jojo i po latach różnych doświadczeń w końcu zmieniłam swoje nastawienie do odchudzania. Mam nadzieję, że przekonam również Ciebie, że warto zmienić to podejście.

Jak schudnąć zdrowo i skutecznie

Zaakceptuj swój wygląd takim jakim jest dzisiaj.

Postaraj się zaakceptować to, że dzisiaj wyglądasz tak jak wyglądasz. Jeśli podejmiesz wyzwanie zdrowego odchudzania z czasem Twoje kilogramy zaczną znikać. Jednak, jak już wcześniej wspomniałam, podarowanie sobie czasu na proces zdrowego i skutecznego odchudzania jest najważniejsza kwestią na start.

Mając świadomość, że nie schudniesz zdrowo 10 kilogramów w jeden miesiąc czy też 30 kilogramów w pół roku, pozwoli Ci osiągnąć pewien komfort psychiczny. To z kolei sprawi, że proces zdrowego odchudzania stanie się dla Ciebie przyjemnością. Przestaniesz odczuwać frustrację z powodu „powolnej utraty wagi” a czasem nawet zastojów, które są naturalnym elementem w procesie odchudzania.

Zmień swoje myślenie i podejście do zdrowego odchudzania.

Uświadom sobie, że wcześniejsze diety tak naprawdę nie działały. Skuteczne  odchudzanie to takie, które pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy i utrzymać szczupłą sylwetkę oraz zdrowie na wiele lat. 

Daj sobie czas, aby zdrowo i skutecznie schudnąć.

Czas odgrywa kluczową rolę w skutecznym i zdrowym odchudzaniu.
W mojej ocenie jest to najważniejsza kwestia jaką powinnyśmy sobie uświadomić.

Żyjemy w świecie, w którym wszystko dzieje się szybko. Szybko komunikujemy się za pośrednictwem telefonów komórkowych, poczty e-mail, komunikatorów i mediów społecznościowych. Praktycznie wszystko możemy dostać od ręki.

Dzięki rozwojowi technologii teleinformatycznej, w krótkim czasie możemy załatwić więcej spraw niż to było możliwe jeszcze 20 lat temu.

Świat, w którym żyjemy znacząco przyspieszył w ciągu ostatnich dwóch dekad.  Wszystko dzieje się w zawrotnym tempie a my żyjąc w tym świecie przyzwyczaiłyśmy się, do szybkiego funkcjonowania.

Jednak, tylko nasze umysły w pewnym stopniu zdołały dostosować się do zmieniającego się świata. Tym czasem sposób funkcjonowania naszych organizmów nie uległ zmianie od setek tysięcy lat. 

Jeśli chcesz schudnąć w sposób zdrowy, podaruj swojemu organizmowi czas. Jest on potrzebny do pozbycia się zapasów tkanki tłuszczowej. 

Zachęcam Cię do przeczytania naszego e-booka, w którym w bardzo przystępny sposób zostały wyjaśnione zasady związane z procesami metabolicznymi w organizmie człowieka.  Zrozumienie jak funkcjonuje nasz organizm, który potrzebuje odpowiedniej ilości czasu na zgubienie zbędnych kilogramów jest punktem wyjścia do zdrowego i skutecznego schudnięcia.

Tak, jak szybko wysyłamy i odbieramy wiadomości za pośrednictwem komunikatorów od naszych przyjaciół, tak samo szybko chciałybyśmy uzyskać szczupłą sylwetkę. Nie chcemy czekać kilku miesięcy, roku, dwóch lat, aż będziemy szczupłe. My chcemy osiągnąć to jak najprędzej. Bo przecież nikt nie chce się męczyć na diecie przez 2 lata …

Dlatego, w dzisiejszych czasach tak wielkim powodzeniem cieszą się diety ketogeniczne, głodówki czy dieta Dukana. Są to diety, które obiecują Ci szybki spadek masy ciała, jednak już nie dają gwarancji utrzymania jej do końca życia. Pomijając już wcześniej wspomniany etap wyjścia z diety, to często nawet nie jesteśmy w stanie dociągnąć takiej diety do końca. Dlaczego? Bo się właśnie męczymy na tych dietach, często zjadając posiłki, które po prostu nam nie smakują. No ale czego się nie robi dla wymarzonej sylwetki … prawda?

No właśnie … I tu dochodzimy do kolejnej kwestii.

Przez tego typu diety, które w przeszłości stosowałyśmy, na samą myśl o “wejściu na kolejną”  robi się nam słabo. Wiemy już z jakimi wyrzeczeniami się to wiąże i zaczynamy odwlekać w czasie kolejne odchudzanie, w efekcie nie robiąc nic w kierunku pozbycia się zbędnych kilogramów.

Świetnie pokazuje to poniższa grafika.

Osoba po prawej stronie chciałaby uzyskać szybko efekty, tak jak dzieje się to przy stosowaniu powyższych diet. Finalnie albo nie zaczyna wcale albo można sobie wyobrazić, że znowu znajduje się na dole drabiny bo dopadł ją efekt jojo.

Osoba po lewej stronie wybrała drogę zdrowego odchudzania, stawiania małych kroków. Każdy szczebel na tej drabince to kolejne zgubione gramy / kilogramy w powolnym ale stabilnym procesie odchudzania. 

Istnieje ogromna szansa, że osoba ta nigdy już nie znajdzie się na dole, podczas, gdy ta druga nadal będzie podejmowała te same, nieskuteczne działania finalnie tkwiąc w tym samym punkcie wyjścia.

metoda-małych-kroków-odchudzanie-one-in-one-challenge
Zobacz film o roli czasu w procesie zdrowego i skutecznego odchudzania.

Zachęcam Cię również do obejrzenia mojego filmu, w którym w nieco inny sposób wyjaśniam, dlaczego stawianie małych kroków w procesie odchudzania jest efektywniejszym sposobem na dojście do celu niż stosowanie dróg na skróty. Obejrzyj video by dowiedzieć się  Od czego zacząć odchudzanie? 

Nauka nowych, zdrowych nawyków żywieniowych.

Zdrowy proces odchudzania to przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych. I tutaj znowu musze odnieść się do kwestii czasu, który jest niezbędny na przestawienie swojego podejścia do odżywiania.

Zdrowe nawyki żywieniowe to nie tylko zdrowe produkty spożywcze ale przede wszystkim zmiana Twojej relacji z jedzeniem.

Jeśli przez większość swojego życia nauczyłaś się złych nawyków żywieniowych musisz mieć świadomość, że zmiana która zostanie z Tobą na całe życie też jest procesem, który potrzebuje czasu. Potrzebujesz czasu, aby na nowo nauczyć się jeść i zmienić swój dotychczasowy stosunek do jedzenia.

Projekt One In One Challenge powstał z myślą o osobach, które tak jak ja przez wiele lat borykają się z nadwagą. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia przez wiele lat przyłącz się do podjęcia wyzwania zdrowego odchudzania. Na Facebooku powstała grupa dla kobiet, w ramach której podejmujemy cotygodniowe wyzwanie zgubienia kolejnych gramów/kilogramów. Ponadto grupa nasza ma na celu edukowanie kobiet na temat zdrowego odchudzania i zmiany nawyków żywieniowych na całe życie.

To jest proces, przez który idziemy razem.
Zapraszam Cię do przyłączenia się.

odchudzanie grupa na facebooku