Mam na imię Basia, mam 41 lat i jestem twórczynią projektu One In One Challenge.

Z końcem 2020 roku rozpoczęłam zdrowe odchudzanie, bez ciśnienia, na spokojnie, step by step. Od grudnia schudłam 10kg, przede mną jeszcze 20kg. Na co dzień nie myślę o tym ile jeszcze mam kilogramów do zrzucenia. Nie użalam się nad swoją aktualną otyłością. Bardzo cieszę się, że podjęłam wyzwanie One In One Challenge, bo każdy dzień, tydzień, miesiąc przybliża mnie do osiągnięcia celu.

Co tydzień stawiam sobie nowe wyzwanie zgubienia kolejnej porcji zbędnego tłuszczu. Tylko na tym skupiam swoją uwagę. Nie myślę o tym, że przede mną jeszcze 20kg. Dążę do zgubienia tylko 1 kilograma. Każdy 1 kilogram to nowy cel.

Dzisiaj, odchudzam się wspólnie z innymi dziewczynami i zdobywam fachową wiedzę. W przyszłości chcę motywować do pozytywnych zmian takie dziewczyny jak ja i Wy dzisiaj.

Nie bez powodu dzielę się też z Wami informacją o moim wieku. Oprócz motywacji do odchudzania, chcę wzbudzać w innych kobietach przekonanie, że 40 lat to początek lepszej połowy życia. W tym wieku mamy już za sobą sporo różnych doświadczeń, które wiele nas nauczyły. Dzisiaj, tą życiową mądrość możemy przekuć w kreowanie naszej nowej, lepszej rzeczywistości.

Basia Wspólne Odchudzanie

Zdobywam praktyczną i teoretyczną wiedzę o zdrowym odchudzaniu.

Ukończyłam kurs “Lose weight and keep it off” zorganizowany przez Harvard Health Publishing  oraz jestem w trakcie kursu I stopnia dietetyki w Polskim Instytucie Dietetyki.

Interesują mnie psychologiczne aspekty związane z otyłością. Chcę ukończyć kurs z zakresu Psychodietetyki, jednak zanim to nastąpi muszę przejść przez inne wymagane etapy edukacji.

Kursy robię po to, aby zdobyć rzetelną wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i odchudzania.  Zdobytą wiedzą dzielę się z dziewczynami, które tak jak ja podejmują wyzwanie zdrowego odchudzania.

Chcę promować styl zdrowego odchudzania. Mam za sobą doświadczenia z dietami eliminacyjnymi, które skutkowały efektem jojo. Dzisiaj już wiem, że tylko zdrowe odchudzanie, które jest jednocześnie procesem zmiany nawyków żywieniowych oraz aktywność fizyczna to najlepszy spsób na pozbycie się nadmiaru kilogramów i utrzymanie szczupłej sylwetki na całe życie.
Certyfikat-Harvard-Medical-Shool_Barbara_Bolimowska

Odchudzanie Grupa Motywacyjna na Facebooku

Na Facebooku prowadzę grupę dla kobiet, które tak jak ja podejmują wyzwanie One In One Challenge i skupiają swoją uwagę na zgubieniu tylko jednego kilograma.

Każdy poniedziałek to dzień pomiarów i wymiany informacji na temat naszych ubiegłotygodniowych osiągnięć. Każdy poniedziałek jest jednocześnie zamknięciem minionego jak i otwarciem nowego wyzwania One In One.

Oprócz cotygodniowych “spotkań” z pomiarami, na grupie dzielę się wiedzą, która zdobywam w trakcie kursów. Swoimi działaniami motywuję inne dziewczyny do wdrażania aktywności fizycznej.

Grupa to też miejsce, gdzie wymieniamy się doświadczeniami w odchudzaniu, wzajemnie się wspieramy i motywujemy do dalszej drogi w kierunku naszych wymarzonych sylwetek.

odchudzanie grupa na facebooku

Na Instagramie prowadzę profil
pod nazwą "Wspólne Odchudzanie"

Na Instagramie opowiadam historię mojego odchudzania.
Wstawiam zdjęcia i filmy z moich wycieczek rowerowych (to moja ulubiona forma aktywności). Prezentuję zdjęcia i opisy dań jakie sobie przygotowuję oraz promuję filozofię zdrowego odchudzania One In One Challenge. Motywuję i wspieram inne dziewczyny, które tak jak ja chcą zdrowo schudnąć.

Pamiętnik odchudzania na You Tube

Na YouTube publikuję filmy z moimi pomiarami.
Jest to pamiętnik z mojego procesu przemiany. Dodatkowo w każdym filmie dzielę się, moimi doświadczeniami, przemyśleniami oraz filozofią zdrowego odchudzania One In One Challenge.

Na kanale pojawiły się również filmy, w których opowiadałam o moich wcześniejszych doświadczeniach z odchudzaniem i o tym skąd wziął się pomysł na stworzenie projektu One In One Challenge. W Grudniu 2020r. nagrałam też zabawny (ale z przekazem), film na którym próbowałam założyć ubrania, w które dawno się nie mieszczę. Za jakiś czas ponownie wyjmę je z szafy i nakręcę film porównawczy.

Po ukończeniu kursów, planuję nagranie filmów edukacyjnych, w których podzielę się z widzami wiedzą z zakresu zdrowego odchudzania. W ten sposób chcę propagować zdrowe odchudzanie i przekonywać społeczeństwo, że nie trzeba stosować “cudownych” diet, aby schudnąć i zachować zdrowie.
Wiedza i wspólna motywacja to najlepsza droga osiągnięcia wymarzonej sylwetki.
We współpracy z ekspertem z zakresu zdrowego odżywiania, napisałam e-booka o zdrowym odchudzaniu. Jednak, nie jest to kolejna "książka" z listą dobrych rad co zrobić, aby schudnąć.

Choć e-book zawiera naukową wiedzę z zakresu funkcjonowania organizmu, procesów metabolicznych i zdrowego odżywiania to zawarte w nim treści zostały przedstawione w bardzo przystępny sposób. Tak, aby każda osoba nie posiadająca naukowej wiedzy z zakresu dietetyki mogła zrozumieć dlaczego tyje i jak odwrócić ten proces.

Wierzę, że wiedza i zrozumienie jak działa nasz organizm jest pierwszym krokiem do wielkich zmian.

Mam nadzieję, że Challenge Book zmieni całkowicie Twoje podejście do odchudzania oraz zmotywuje do działania w kierunku spełnienia marzeń o zdrowym ciele i szczupłej sylwetce.