Zasady zdrowego odchudzania.

Po latach eksperymentowania z różnymi „cudownymi” dietami i permanentnym byciu na diecie, na zmianę z myśleniem o tym, że musze „wejść” na dietę zrozumiałam, że żeby skutecznie schudnąć musze przestać być na diecie a zacząć się po prostu zdrowo odżywiać. Od grudnia schudłam 10kg, wystarczyło zredukować kalorie oraz wdrożyć podstawowe zasady zdrowego odżywiania.

Schudnij Zdrowo

Wszystko co powinnaś wiedzieć, aby schudnąć skutecznie i zdrowo.
28zł

Zacznij zdrowo się odżywiać.

Jeśli masz już za sobą doświadczenia z różnymi cudownymi dietami, które pozwoliły Ci szybko schudnąć, wiesz zapewne, że na dłużą metę nie są one skuteczne. Każda z nas marzy o tym, żeby schudnąć raz na zawsze a nie wiecznie być na diecie. Zatem nie popełniaj drugi raz błędów z przeszłości, zamiast tego zacznij stopniowo wprowadzać zdrowe zasady odżywiania i zdrowego trybu życia.

Dokonuj świadomych wyborów.

Im więcej wiemy o tym co jemy i jak to na nas wpływa, tym zdrowsze
i szczęśliwsze staje się nasze życie. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania i zacznij powoli je wdrażać.

Naucz się siebie.

Naukowa wiedza z zakresu zdrowego odchudzania i zdrowego odżywiania została przedstawiona w bardzo przystępny sposób tak, aby każda osoba nie posiadająca wiedzy z zakresu dietetyki mogła zrozumieć zasady funkcjonowania naszego organizmu. Z lektury naszego poradnika dowiesz się co zrobić, aby Twój organizm pozbył się zbędnych zapasów, którym są nadprogramowe kilogramy.

Challenge Book

Odzyskaj zdrowie i szczupła sylwetkę.

Poznaj zasady zdrowego odżywiania.

Piramida Zdrowego Żywienia prezentuje niezbędne w codziennej diecie, grupy produktów spożywczych. Piramida pokazuje, które produkty powinniśmy spożywać w większej ilości, a które w mniejszej. Im wyższe piętro, tym mniejsza ilość  i częstotliwość spożywania produktów z danej grupy żywności.

Zaprezentowana Piramida Zdrowego Żywienia, została opracowana w oparciu o materiały dostępne na stronie internetowej Instytut Żywności i Żywienia https://ncez.pl/ 

Należy jednocześnie pamiętać, że piramida jest kierowana do osób zdrowych. Jeśli chorujesz na cukrzycę, choroby niedokrwienia serca, nadciśnienie, osteoporozę etc., skonsultuj się z lekarzem, by zmodyfikować te zalecenia.

Zdrowe odchudzanie i zdrowe odżywianie zasady

10 zasad zdrowego odżywiania.

Ile pić wody?

Ilości wody, jakie powinnaś przyjmować są zależne od wielu czynników.

Średnio przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien dostarczać łącznie 35 ml wody na każdy kilogram masy ciała. Tak więc osoba o wadze 90 kg powinna przemnożyć masę ciała przez 35 ml. 90×35=3150 

Drugim sposobem jest obliczanie 1 ml płynu na 1 kcal zjadanego posiłku.

dbasz o jego prawidłowe funkcjonowanie.

Woda pita na czczo pobudza pracę jelit. Dostarczając odpowiednie ilości wody do swojego organizmu,

Przygotowuj posiłki samodzielnie.

Zasadą zdrowego odchudzania jest również przygotowywanie posiłków we własnym zakresie. Przygotowując posiłki samodzielnie będziesz miała większą kontrolę nad tym co jesz. Szczególnie, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze zdrowym odchudzaniem, przygotowując samodzielnie posiłki będziesz mogła policzyć ile kalorii mają Twoje dania. Nie przejmuj się jeśli na początku będzie Ci to sprawiało trudność, z czasem nabierzesz wprawy. Przygotowywanie własnych zdrowych posiłków w dużej mierze opiera się na prostocie. Im mniej przetworzone produkty tym są one zdrowsze.

Jeśli przygotowujesz posiłki dla całej rodziny, możesz również robić własne odchudzone wersje dań. Przykładowo zamiast smażyć kotleta schabowego w panierce, wrzuć mięso na grill i upiecz je bez panierki. Możesz też usmażyć taki kotlecik na patelni teflonowej z lekko rozprowadzonym olejem.

Warto również przygotowywać posiłki wieczorem na następny dzień. Wówczas będziesz miała pewność, że nie zaskoczą Cię nieprzewidziane sytuacje i zawsze będziesz miała pod ręką swoje zdrowe dania.

Dieta redukcyjna

Samo spożywanie zdrowych i dobrze zbilansowanych posiłków nie wystarczy, aby schudnąć. Tłuszcz, który dzisiaj oplata Twoje ciało są to zapasy energetyczne, które zrobił Twój organizm. Teraz, aby pozbyć się ich nadmiaru należy nieco obniżyć ilość dostarczanych kalorii z pożywienia tak, aby Twój organizm sięgnął po odłożone zapasy z tkanki tłuszczowej.

Nasz poradnik zdrowego odchudzania przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy redukcji. Dołącz również do naszej grupy na Facebooku, gdzie wspólnie się odchudzamy. 

Nie poddawaj się.

Jeśli coś Ci się nie uda, nie zniechęcaj się i nie poddawaj. Teraz się nie udało, ale uda się następnym razem, najważniejsza jest konsekwencja. Nie przerywaj swojego odchudzania, chwilowe zwątpienia miną, kiedy zobaczysz pierwsze efekty. Jeśli zdarzy się tak, że pozwolisz sobie na chwilę słabości, nie rezygnuj z dalszej drogi odchudzania. 

Nie poddawaj się